Magda Małczyńska-Umeda

Infografika & Informacja Wizualna

Absolwentka warszawskiej ASP, gdzie w 2017 r. obroniła doktorat opublikowany jako witryna internetowa pod adresem www.infostory.pl. Specjalizuje się w projektowaniu informacji wizualnej, a w szczególności przedstawień danych liczbowych, diagramów i modeli czerpiąc między innymi z dorobku ISOTYPE Movement.

 

Na codzień prowadzi aktywną działalność projektową w StoryVisio starając się łączyć analizę przedstawianych danych i zjawisk z atrakcyjną i czytelną formą graficzną tak, by realizowane projekty uczynić skutecznymi komunikatami. 

 

O 2018 r. jest adiunktem w Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podstaw Języka Wizualnego w Komunikacji uczy również na Wydziale Sztuki Mediów . Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Wybrane realizacje i osiągnięcia ostatnich lat: wystawa indywidualna infografik pt.: „Infostory” w ramach cyklu ‚Ilustratorzy' w Pies czy Suka, wystawa indywidualna infografik pt.: „20 lat Polski w strasburskim systemie ochrony praw człowieka” w siedzibie Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, indywidualna prezentacja prac na wystawie członków STGU w Galerii Fort Sokolnickiego, udział w wystawie zbiorowej w Galerii Tybetańskiej w Warszawie, publikacje infografik w miesięczniku „Media & Marketing Polska”, I nagroda oraz nagroda publiczności w konkursie na iluminację Biblii organizowanym przez Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, wyróżnienie w konkursie Centrum Cyfrowego na infografikę pt.: „Budżet Polski”, stypendium artystyczne Urzędu m. st. Warszawy na realizację projektu pomocy dydaktycznych dla przedszkoli pt.: „PIKTORAMA. Zobacz, zrozum, baw się”.

portret natle.JPG
Kontakt
 

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.